Češi v letošním prvním pololetí spotřebovali 4,71 miliardy metrů krychlových plynu, meziročně o 9,3 procenta více. Vyplývá to z aktuálních dat Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Podle výkonného ředitele Českého plynárenského svazu Jana Rumla byl růst spotřeby způsoben zejména větším počtem mrazivých dní v lednu a aktivním provozováním plynové elektrárny v Počeradech. „V lednu vykázaná spotřeba
Publikováno na webu oEnergetice.cz
Češi v pololetí spotřebovali meziročně o 9,3 procenta více plynu
14. srpna 2017 16:47
Energie
Celý článek: http://oenergetice.cz/plyn/cesi-v-pololeti-spotrebovali-mezirocne-o-93-procenta-vice-plynu/
Zdroj: OEnergetice.cz