Finsko, které plánuje do roku 2030 ukončit výrobu elektrické energie z uhlí, hodlá v příštím roce představit potřebnou legislativu spojenou s touto otázkou. Země v současné době uhlím pokrývá necelou desetinu svých energetických potřeb, což z Finska dělá největšího spotřebitele uhlí ze severských zemí. Podle Riku Huttunena, ředitele energetického odboru u Finského ministerstva ekonomiky, bude země muset najít alternativní
Publikováno na webu oEnergetice.cz
Finsko plánuje v příštím roce představit legislativu týkající se odchodu od uhlí
2. září 2017 16:00
Energie
Celý článek: http://oenergetice.cz/uhli/finsko-planuje-pristim-roce-predstavit-legislativu-tykajici-se-odchodu-od-uhli/
Zdroj: OEnergetice.cz