V prosinci 1952 se vedoucí směny na kanadském výzkumném reaktoru NRX velmi nešťastně přeřekl. Telefonoval z podzemních prostor na operátorský velín, aby předal nařízení: ,,Stiskni 3 a 4." Současné stisknutí tlačítek 3 a 4 aktivovalo spouštění řídicích tyčí do aktivní zóny. Slovíčko ,,ergonomie" znali konstruktéři operátorských pultů už tehdy a stisknout tato tlačítka šlo jednou […]
Střípek z historie o ergonomii ovládání reaktorů
18. února 2022 10:15
Atomová energie
Zdroj: Atominfo.cz