Vývoz zkapalněného zemního plynu (LNG) ze Spojených států v loňském roce opět vzrostl, a vyšplhal se tak na rekordní hodnotu. K růstu vývozu pomohlo kromě zprovoznění dalších zkapalňovacích linek v exportních terminálech rovněž zotavení poptávky v Evropě a Asii po covidem silně ovlivněném roce 2020.
USA loni vyvezly rekordní množství zkapalněného plynu
6. dubna 2022 7:00
Energie
Zdroj: OEnergetice.cz