Jižní Korea se s novou vládou plánuje opět vrátit k jaderné energetice, přičemž do konce aktuální dekády by měl podíl jaderných elektráren na výrobě elektřiny v zemi mírně vzrůst. Kromě prodlužování životnosti stávajících bloků by k růstu role jádra měly pomoci i dva nové bloky, jejichž výstavbu plánuje vláda obnovit.
Jižní Korea plánuje obnovit stavbu jaderných bloků, role jádra v zemi by tak měla vzrůst
7. červenece 2022 8:00
Energie
Zdroj: OEnergetice.cz