Norsko bude pravděpodobně od roku 2027 čelit deficitu ve výrobě elektřiny, a bude se tudíž muset spoléhat na dovoz. Rostoucí poptávka v zemi totiž převyšuje rozvoj nových výrobních zdrojů. Informaci dle agentury Reuters ve středu oznámil norský provozovatel přenosové soustavy Statnett. Provozovatel přenosové soustavy předpovídá, že spotřeba elektřiny v severské zemi vzroste v roce 2027 […]
Statnett: Norsko se od roku 2027 bude potýkat s deficitem ve výrobě elektřiny
11. listopadu 2022 14:00
Energie
Celý článek: https://oenergetice.cz/zahranicni/statnett-norsko-se-od-roku-2027-bude-potykat-s-deficitem-ve-vyrobe-elektriny
Zdroj: OEnergetice.cz