Švédská spotřeba elektrické energie by se mohla do roku 2035 takřka zdvojnásobit vzhledem k tamnímu průmyslovému rozvoji a elektrifikaci, jak informuje energetický portál Montel s odvoláním na report Švédské energetické agentury. Dle agentury proto bude potřeba urychlit povolovací procesy pro výstavbu obnovitelných zdrojů energie (OZE). Zapotřebí však dle ní bude i rozvoj dalších zdrojů a flexibility soustavy.
Švédsko by mohlo do roku 2035 zdvojnásobit svou spotřebu elektřiny
18. prosince 2022 11:00
Firmy, CSR
Celý článek: https://www.prumyslovaekologie.cz/info/svedsko-by-mohlo-do-roku-2035-zdvojnasobit-svou-spotrebu-elektriny
Zdroj: Průmyslová ekologie