Výzkumníci z Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze a Vysoké školy chemicko-technologické v Praze představili výsledky více než dvouletého výzkumu zaměřeného na ekologičtější výrobu elektroniky. V rámci projektu SELECT vyvinuli technologický postup, který využívá odpadní plast z výroby gramofonových desek pro výrobu desek plošných spojů pomocí 3D tisku.
Vědci vyrobili elektroniku z odpadu z gramofonových desek. Technologie snižuje emise až o 60 %
22. června 2026 9:46
Firmy, CSR
Zdroj: Průmyslová ekologie