Pět zemí v čele s Rumunskem a Slovenskem zahájilo kampaň za snížení stupně ochrany medvěda hnědého v Evropské unii. Tvrdí, že rostoucí populace těchto šelem představuje riziko pro lidi i hospodářská zvířata a vyžaduje účinnější regulaci, informovala agentura AFP.
Rumunsko a Slovensko vedou kampaň za snížení stupně ochrany medvěda hnědého v EU
23. června 2026 10:16
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz