Objem sdílené elektřiny v České republice přesáhl podle Elektroenergetického datového centra (EDC) na jaře 47 GWh. Od března do května si tak Češi mezi sebou vyměnili více než trojnásobné množství elektřiny než ve stejném období loňského roku. Celkový objem sdílené elektřiny od spuštění EDC pak dosáhnul 115,6 GWh. To odpovídá roční spotřebě přibližně 39 000 domácností, tedy městu velikosti Ústí nad Labem.
Češi sdílejí třikrát více elektřiny než v loňském roce. Celkový objem překonal hranici 100 GWh
23. června 2026 12:46
Obecné
Zdroj: Komunální ekologie