Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo 18. června 2026 aktualizaci Dopravního plánu Prahy a Středočeského kraje pro období 2026-2030. Strategický dokument, který zpracovala organizace ROPID, určuje směr dalšího rozvoje Pražské integrované dopravy (PID) v příštích letech a stanovuje rámec pro investice do infrastruktury, vozidel i organizace provozu.
Automobilů přibývá v Praze rychleji než obyvatel. Hlavní město plánuje posílení metra, nové tramvajové tratě i rozvoj železnice
23. června 2026 12:01
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz