Paleobiologie zkoumá fosilizované zbytky organismů a snaží se o rekonstrukci vývoje života a podmínek jeho existence. Jakých metod k průzkumu sedimentů, v nichž se zbytky organismů nacházejí, badatelé využívají, vysvětlil kurátor paleobotanických sbírek Národního muzea Mgr. Milan Libertín.
Po stopách zmizelého života
4. června 2012 12:17
Příroda
Celý článek: http://www.rozhlas.cz/_zprava/1068326
Zdroj: rozhlas.cz