Němečtí energetici varují: "Po ukončení jaderné etapy hrozí výpadky v dodávce elektřiny, dokonce by se musela nakupovat v zahraničí!" Jak tato situace vznikla a kdo je za ni zodpovědný? Co způsobilo přebytek proudu v síti a jak se projevil na cenách el. energie? Měly by konvenční elektrárny v takovéto situaci reagovat přizpůsobením výkonu? Jaký byl dopad na koncového spotřebitele?
Německo si klidně plýtvá výkonem
25. ledna 2013 1:27
Energie
Zdroj: Elektrika.cz