Energetická účinnostNízká cena povolenky je výsledkem přirozeného vývoje a nemá smysl ji uměle navyšovat, domnívají se odpůrci plánu na tzv. backloading, tedy dočasné stažení části povolenek z trhu s emisemi. Vyšší cena by ale více motivovala k zeleným inovacím a systém emisního obchodování je třeba zachránit, myslí si druhá strana.
O stažení povolenek z ETS se v EU zatím hraje nerozhodně
12. února 2013 12:37
Energie
Zdroj: EurActiv - Energetika