Energetická účinnostJiž zítra (19. února) by mělo být po hlasování v parlamentním výboru jasněji v tom, jaký bude osud evropského systému obchodování s emisemi. I když se ale nakonec členské státy i Evropský parlament shodnou na dočasném stažení části emisních povolenek z aukcí, nebude podle analytiků vyhráno. Objevují se přitom názory, že EU by měla zavést spíše tzv. uhlíkovou daň.
Slábnutí EU ETS může podle expertů znamenat fragmentaci jednotného trhu s energií
18. února 2013 12:07
Energie
Zdroj: EurActiv - Energetika