V obcích Hostěradice a Míšovice poblíž Miroslavi se v minulosti těžil písek a po této těžbě zůstalo velké množství podzemních chodeb, které se křižují v několika patrech nad sebou. První vznikaly údajně již před 30letou válkou. Dodnes jsou zachovány nápisy v němčině či švabachu z roku 1781 nebo 1807.
Podzemní labyrinty v pískovci
19. února 2013 0:27
Příroda
Zdroj: rozhlas.cz