Především v posledních týdnech se stále častěji hovoří o aukcích elektřiny a plynu. Deklarovány jsou úspory v řádech desetitisíců na dva roky. Je třeba však upozornit, že není všechno pouze o koncové ceně za komoditu. Měla by se zvážit také rizika, která s těmito aukcemi souvisí. Jak se k problematice vyjádřili zástupci ČEZu a E.ONu? Co konkrétně způsobuje krach dodavatele? Jsou úspory v aukcích skutečně odpovídající riziku?
Rizika pořádaných aukcí energií existují!
5. dubna 2013 1:22
Energie
Zdroj: Elektrika.cz