S jarním oteplením začala každoroční pouť obojživelníků za rozmnožováním a s tím i tradiční práce ochránců přírody. Pokud totiž musejí obojživelníci překonat silnici, až 80 procent z nich končí pod koly aut. V nejexponovanějších místech proto chrání ohrožené živočichy plůtky kolem silnic. U nich obojživelníky sbírají ochranáři a přenášejí je na druhou stranu.
Obojživelníci putují za rozmnožováním. Ochránci přírody je opět přenášejí přes silnice
17. dubna 2013 9:38
Příroda
Zdroj: rozhlas.cz