K vykácení stromů v soukromých zahradách už nebude potřeba povolení. Výjimkou budou památné stromy. Ministerstvo životního prostředí připravilo novelu vyhlášky, která má ulehčit jak majitelům pozemků, tak i obcím. Resort chce naopak zpřísnit podmínky pro ochranu alejí. Například jeseničtí úředníci se ale obávají, že toho budou lidé zneužívat.
Novela zjednodušující kácení stromů by mohla platit od července. Radnice se bojí zneužívaní
15. května 2013 9:06
Příroda
Zdroj: rozhlas.cz