Dosud neznámou bakterii objevili při svých pravidelných pobytech v Antarktidě vědci z brněnské Masarykovy univerzity. Nazvali ji pseudomonas prosekii podle iniciátora univerzitní vědecké stanice Pavla Proška. Právě především zásluhou vědců z Masarykovy univerzity může nyní Česká republika spolurozhodovat o dění v Antarktidě.
Brněnští vědci objevili v Antarktidě novou bakterii, může přinést i využití v domácnostech
3. června 2013 10:03
Příroda
Zdroj: rozhlas.cz