Evropa a také Česko se zatím neodhodlali k razantnější těžbě plynu z Břidlic. Lidé se totiž této těžby bojí, přitom nemůže být horší než těžba uhlí. Většina uhelných dolů je totiž na úrovni spodní vody, plyn se těží pod touto úrovní. Má Evropa skutečně tak komfortní energetickou zásobu, že si může dovolit opomíjet tento zdroj energie.
Těžba břidlicového plynu
5. června 2013 11:07
Příroda
Zdroj: rozhlas.cz