Třicítka pražských parků zůstává po povodni i nadále zavřená. Kvůli podmáčené půdě tam hrozí velké riziko pádu stromů a smrtelných úrazů. Minulý týden tak na porušení zákazu doplatila mladá žena, na kterou se v Průhonicích zřítil vzrostlý dub. Město za nepovolený vstup do uzavřených parků také vyměřilo pokutu až 50 tisíc korun. I přesto mnoho Pražanů, zejména majitelů psů, zákaz porušuje.
Nebezpečné parky v Praze zůstanou uzavřené týdny, stále hrozí pády stromů
11. června 2013 9:57
Příroda
Celý článek: http://www.rozhlas.cz/_zprava/nebezpecne-parky-v-praze-zustanou-uzavrene-tydny-stale-hrozi-pady-stromu--1223002
Zdroj: rozhlas.cz