zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Staňte se i vy součástí EXPO Mokrá 2016!

20.04.2016
Geologie
Staňte se i vy součástí EXPO Mokrá 2016!

Po dvouleté přestávce Vás Těžební unie České republiky srdečně zve k účasti na 11. ročníku mezinárodního demonstračního veletrhu strojů a zařízení pro těžební průmysl, úpravnický průmysl a stavebnictví EXPO Mokrá 2016.

Výstava se uskuteční 14. - 16. června ve vápencovém lomu Mokrá u Brna, který zapůjčila společnost Českomoravský cement, a.s. nástupnická společnost.

Již nyní lze podle množství přihlášek očekávat navýšení počtu vystavovatelů oproti roku 2014, kdy své produkty představilo 127 českých i zahraničních vystavovatelů. Organizátoři věří, že bude překonán i počet navštěvníků, jichž v roce 2014 zavítalo na veletrh více než 9 tisíc, přičemž 90 % návštěvníků tvořila odborná veřejnost. Velkou změnou a zároveň i lákadlem je přestěhování veletrhu EXPO Mokrá ze středního lomu do lomu západního. EXPO se tak vrací ,,na místo činu" z let 2004, 2006 a 2008. Při minulém ročníku se v něm také uskutečnil ukázkový clonový odstřel.

Všichni vystavovatelé dostanou v jedinečném prostředí lomu příležitost předvést své silné a odolné stroje v akci a dokázat, jak hravě si poradí s prací v náročných podmínkách. Pro bagry, rypadla, nakladače a další bude připraveno hned několik rozvalů, pro drtiče a třídiče zase materiál žádané frakce.

Plocha určená pro veletrh opět přesáhne 70 000 m? a pro terénní automobily a dempry bude připravena plocha o etáž níž s dalšími 10 000 m2. Bude tak dostatek místa pro firmy ze všech 10 oborů zastoupených na veletrhu, které pokrývají proces zpracování surovin od jejich průzkumu, získávání, přes úpravu a zpracování, až po konečné použití ve stavebnictví:

  • technika a prostředky přípravy rubaniny;
  • těžební, nakládací a přepravní technika;
  • stroje a zařízení pro zpracování nerostných surovin;
  • stroje a zařízení pro recyklaci stavebních materiálů;
  • zařízení pro ekologický provoz těžebních závodů;
  • náhradní díly a doplňky;
  • servisní a doprovodná činnost;
  • nákladní vozy, vozy pro speciální účely;
  • terénní vozy;
  • projekční práce, poradenská činnost, odborné časopisy, školy, svazy.

Veletrh do dnešního dne podpořilo 21 mediálních partnerů. Záštitu nad veletrhem převzal předseda Českého báňského úřadu, Ing. Martin Štemberka, ministr průmyslu a obchodu Ing. Jan Mládek, CSc., hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek a primátor města Brna Ing. Petr Vokřál. Během následujících dní se také do oběhu dostane přes 20 000 volných vstupenek, jež mají pro své hosty vystavovatelé i mediální partneři k dispozici zdarma. A to nejdůležitější? Přihlásit se na veletrh může stále i Vaše společnost! Více informací, včetně přihlášky naleznete na: www.expomokra.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
4
11. 2021
4.11.2021 - Konference
Praha, HubHub - Palác Ara
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí