Cyklojízda Tour de Aleje v Poodří za ochranu stromů startuje už tuto sobotu

Cyklojízda Tour de Aleje v Poodří za ochranu stromů startuje už tuto sobotu

Pohodová vyjížďka na kolech pro celé rodiny i nadšené sportovce vyrazí v sobotu 18. července ze Suchdola nad Odrou. Akci pořádá spolek Arnika a záštitu převzal starosta městyse Suchdol nad Odrou Ing. Richard Ehler. Výtěžek bude věnován na výsadbu stromů a alejí, obnovu hlavatých vrb, provoz ekoporadny a také na ochranu vzácného brouka páchníka v Poodří.

,,Jsem velmi rád, že mohu podpořit cyklojízdu Tour de Aleje. Máme krásnou a rozmanitou krajinu plnou alejí. Doufám, že cyklojízda pomůže poukázat na potřebu jejich ochrany a péče, která je v současné době důležitější než kdy dřív, neboť každý strom se počítá. Aleje jsou dědictvím našich předků i darem našim dětem. Věřím, že nám bude počasí přát a potkáme se na startu," říká Ing. Richard Ehler, starosta městyse Suchdol nad Odrou.

Na Tour de Aleje zve mistryně světa, Evropy a České republiky v cyklistice Lada Kozlíková-Usnulová: https://www.youtube.com/watch?v=whVQ7SHCBYI

Zdravici posílá také herec a moderátor Cyklotoulek Vilém Dubnička: https://www.youtube.com/watch?v=GZ3BlkKboF0

Cyklojízda startuje v 10 hodin od Muzea Moravských bratří a povede po zpevněných cestách krajiny Poodří. Připraveny jsou dvě trasy - pro machry o délce 30 km s komentovanými zastávkami o stromech a jejich obyvatelích a pro juniory o délce 15 km s divadelní pohádkou a pásmem písniček.

V cíli bude připraveno zábavné odpoledne, setkání s netopýry, výtvarná dílnička, hry a soutěže pro nejmenší, výstava Chraňme aleje a losování tomboly nejen o dětské kolo od firmy 4EVER, koloběžku pro dospělé věnoval městys Suchdol nad Odrou, pískoviště a hmyzí domeček firma ČISTÉ DŘEVO.

Registrace na startu

? dospělý 150,-

? dítě/junior/senior 80,-)

? rodina 380,- (2+1 a více cyklistčat)

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů