zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Začala dvoutýdenní výzva Do práce na kole, je určena jednotlivcům

14.09.2021
Doprava
Ekologická dovolená, cestování
Začala dvoutýdenní výzva Do práce na kole, je určena jednotlivcům

V Česku dnes začíná zářijová výzva kampaně Do práce na kole, kterou pořádá spolek AutoMat. Potrvá dva týdny a na rozdíl od květnové měsíční výzvy je určená jen jednotlivcům a je bez účastnického poplatku. Registrovaní účastníci a účastnice se při ní mohou dopravovat do zaměstnání nebo do škol na kole, koloběžce, bruslích, pěšky či během a soutěžit v pravidelnosti.

"Naším cílem není vyhecovat veřejnost k jednorázovým rekordním sportovním výkonům, ale dlouhodobě měnit dopravní návyky. A taky přimět k přemýšlení o dopadech výběru dopravního prostředku nejen na zdraví jednotlivce, ale celého města jako organismu," odůvodnil hlavní koordinátor výzvy Jan Haruda, proč ke květnové výzvě přibyla podzimní varianta.

Zářijová výzva se zároveň protíná s Evropským týdnem mobility a tradičním Dnem bez aut.

Výzva Do práce na kole má motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy. Zaznamenané trasy účastníků mají podle organizátorů zároveň sloužit jako podklad pro analýzu dopravy ve městech za účelem zlepšení cykloinfrastruktury. Nyní je taková analýza prováděna v Ostravě, Brně a Hodoníně. Další informace jsou na webu www.dopracenakole.cz.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
4
11. 2021
4.11.2021 - Konference
Praha, HubHub - Palác Ara
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí