Úterý, 27. února 2024

Sbírka potravin se koná v sobotu 20. 11. 2021

Sbírka potravin se koná v sobotu 20. 11. 2021

Sbírka potravin se letos uskuteční již podruhé . Lidé mohou přispět potřebným již tuto sobotu 20. listopadu 2021 od 8 do 18hod.

Lidl

Potravinové banky čelí v posledních měsících zvýšenému zájmu o potraviny a základní drogerii. Dopady koronavirové pandemie postavily mnoho lidí do nelehké životní situace. Z tohoto důvodu považuje společnost Lidl za klíčové opětovně zapojit všechny své prodejny do potravinové sbírky a pomoci těm nejvíce potřebným.

Do připravených a speciálně označených nákupních vozíků přímo v prodejnách bude možné vkládat potraviny, které nejvíce pomáhají. Těmi jsou například konzervy, polévky, rýže a luštěniny, olej, ale i dětská výživa a základní dětská drogerie. Sbírku potravin pomohou v prodejnách organizovat dobrovolníci z Potravinové banky a brigádníci společnosti Lidl.

TIP: Potravinové banky a Foodboxy, kam lze nosit/vozit trvanlivé potraviny pro potřené v průběhu celého roku najdete ve vašem okolí snadno díky aplikaci KAMsNIM...

PENNY

PENNY je dlouhodobě nedílnou součástí Sbírky potravin a partnerem České federace potravinových bank. Proto se v sobotu 20. listopadu opět zapojujeme do nadcházející podzimní sbírky, a to se 61 prodejnami PENNY, kde můžete od 8.00 do 18.00 hodin darovat potraviny a drogerii potřebným. Vybrané potraviny a drogerie poputují prostřednictvím regionálních potravinových bank přímo do odběratelských neziskových organizací, které pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením.

Seznam prodejen PENNY, které se do sbírky zapojí najdete zde.

Více informací týkajících se dárcovství je k dispozici na www.sbirkapotravin.cz.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů