Česká geologická služba vybudovala naučnou stezku a geopark v Třešti

Česká geologická služba vybudovala naučnou stezku a geopark v Třešti

V úterý 10. května 2022 proběhlo slavnostní otevření Konferenčního centra Akademie věd ČR - Zámku Třešť po bezmála tříleté nákladné rekonstrukci. Při této příležitosti se konala vernisáž stálé geologické expozice v zámeckém parku s názvem Krajem Renesance proti proudu času, na jejímž sestavení se významně podíleli pracovníci České geologické služby Kryštof Verner, Karel Martínek, Barbora Dudíková a David Buriánek.

Slavnostní otevření komplexu zahájila svým projevem paní předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová, za Českou geologickou službu promluvil ředitel Zdeněk Venera a za autory geoparku Kryštof Verner. Po slavnostních projevech následovala prohlídka zrekonstruovaných zámeckých interiérů a komentovaná prohlídka geologické expozice.

Geopark nabízí unikátní horninové exponáty ze všech regionálněgeologických celků Českého masivu a postery přibližující geologický vývoj Země i ucelenou geologickou historii Českého masivu, a to se zvláštním zřetelem k Regionu Renesance. Expozice také připomíná sedm významných osobností, které svou prací v geologii přispěli k poznání horninového podloží České republiky. Průvodcem po celém geoparku bude nově vydaná publikace Geologickou historií proti proudu času.

Podrobnosti přinášejí Seznam Zprávy v článku Akademie věd otevřela v Třešti po rekonstrukcí své kongresové centrum a hotel.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů