Pátek, 1. března 2024

Třetí sobota v říjnu - Mezinárodní den archeologie

Mezinárodní den archeologie (International Archaeology Day) je svátek slavený každoročně vždy třetí sobotu v říjnu, při jehož příležitosti archeologové připravují společenské a kulturní akce pro širokou veřejnost. Seznamují s výzkumnými metodami a prezentují cenné objevy.

Třetí sobota v říjnu - Mezinárodní den archeologie

Vážení příznivci archeologie a poznávání minulosti, i v tomto roce pro vás archeologové muzeí, univerzit a dalších archeologických pracovišť připravili množství akcí po celé České republice, kdy se budete moci blíže podívat pod pokličku tohoto dobrodružného vědního oboru. V různých dnech měsíce října se vám nabízejí vycházky na archeologické lokality, zpřístupňují se vám muzejní expozice, archeologické výzkumy, přednášky, celodenní akce apod. Z bohaté nabídky si stačí jen vybrat. Využijte k tomu interaktivní mapu níže, která vám poslouží jako rozcestník ke konkrétním odkazům pořádajících organizací.

Přesvědčte se, že archeologie je skutečně všude a užijte si s archeology radost z přiblížení se životu našich dávných a ještě dávnějších předchůdců!

denarcheologie.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů