Úterý, 6. června 2023

Lisovací kontejnery

Lisovací kontejnery

Jedná se o technická zařízení, která umožňují kontinuálně snižovat objem sebraného odpadu přímo na místě. Díky tomu, že je objem odpadu takto redukován se do kontejneru vejde větší množství objemu odpadu a díky tomu není vyžadováno umístění velkého kontejneru. Díky vysokému výkonu, účinnosti lisů a online sledování naplnění kontejnerů nedochází k odkládání přebytečného odpadu kolem kontejnerů a je tak zajištěna čistota okolního prostředí. Velký objem a vysoké zhutnění šetří náklady na odvoz a likvidaci odpadů. Cílem lisovacího kontejneru je redukce směsného odpadu v místech velkého shromažďování odpadu, např. tříděný odpad na sídlištích nebo obchodních centrech. Kontejnery jsou konstruovány dle nejmodernějších trendů v této oblasti. Kontejnery jsou opatřeny povrchovou úpravou srovnatelnou s automobilovým průmyslem, disponují stabilní konstrukcí, prochází zátěžovými testy, disponují optimálním materiálovým tokem v prostoru lisu a nabízí inovativní design.

lisovac_kontejnery_01

Optimální technologie

Lisovací kontejnery nabízí vylepšenou kapacitu. Pojmou až o 20% vyšší hmotnost náplně díky nově vyvinuté geometrii lisu. Zkosené dno lisu, zakřivená lisovací deska, vysoce kvalitní vedení pístu a vylepšená geometrie lisu včetně účinného zádržného systému, který zajišťuje až o 20 % vyšší redukci odpadu. Vzhledem k tomu, že jsou kontejnery využívány ve veřejných prostorách, bylo nahlíženo také na bezpečnost. Kontejnery disponují moderními bezpečnostními prvky jako je zabezpečené odjišťovací zařízení se systémem západky vrat či snadno přístupné a přehledné místo vhozu, zajišťující bezpečnou likvidaci kartonu, plastu apod. Kontejnery disponují také možnostmi úprav a provedení vhodné pro konkrétní využití kontejneru. Například lze dodat kontejner s výklopným zařízením pro přímý výklop naplněných nádob zajišťující funkci decentralizovaného sběru odpadu do nádob dle normy DIN. Například lze dodat také kontejner se speciální verzí lisu na mokré odpady nebo tzv. šnekový lisovací kontejner pro zhutnění objemného odpadu jako je karton a další.pottinger_02

Online sledování kontejnerů - Falconic

Jednotlivé lisovací kontejnery lze dovybavit GPS sledováním a vizualizací umístění kontejnerů pro optimalizaci vaší logistiky. Tento software umožňuje nastavení kontejnerů a míst včetně nastavení automatického přejímání parametrů specifických pro místo při výměně kontejnerů v digitálním prostředí Falconic. Díky GPRS přenosu údajů po celém světě, databáze a serverům je zákazník schopen optimalizovat intervaly vyprazdňování kontejnerů a šetřit tak náklady na logistiku, plánování a údržbu. Online nastavení kontejnerů a míst umožňuje např.: hlášení téměř plného a plného stavu kontejneru (50-100 %), personalizovaná oznámení o stavu kontejneru (E-mail/SMS), úpravu lisu dle druhu materiálu a další. Díky tomuto řešení jsou lisovací kontejnery ještě o něco efektivnější a šetrnější k životnímu prostředí než standardně využívané řešení sběru odpadu.
lisovac_kontejnery_multipress_mp_cz_111
Řešíte nadměrnou kumulaci odpadu? Máte omezenou možnost manipulace s odpadem?
Řešením jsou lisovací kontejnery Pöttinger, které slouží k redukci komunálního odpadu.

Potřebujete poradit? Sortiment lisovací kontejnery pro Vás zajišťuje:
Petr Fengl +420 736 773 956
fengl.petr@meva.eu
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů