Pondělí, 22. dubna 2024

Hnutí Brontosaurus ocenilo vítěze soutěže ekologického humoru Ekofór

Hnutí Brontosaurus ocenilo vítěze soutěže ekologického humoru Ekofór

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Ekofór proběhlo v prostorách Fantovy budovy hlavního nádraží v Praze za účasti desítek oceněných autorů a jejich přátel.

Cílem soutěže Ekofór je vtipnou formou upozornit na problematiku životního prostředí a přinést odlišný pohled na prostředí kolem nás. Aktuální ročník řešil téma "Člověk a životní prostředí v podmínkách klimatické krize". Předávání hudebně doprovázela Anna Nedashkovská s kapelou S.N.A.K.

Soutěž se konala u příležitosti 50. výročí vzniku hnutí Brontosaurus, které svou aktivitu v oblasti dobrovolnické péče o přírodu, krajinu a památky odstartovalo v roce 1974 tzv. Akcí Brontosaurus. Soutěž samotná navazuje na tradici ekofórů z konce 70. let minulého století.

Ekofóru se účastnili jak profesionální karikaturisti*ky a kreslíři*ky, tak amatérští výtvarníci*ce. Do soutěže přispěli autoři*ky z České republiky, ale také Ukrajiny, Německa či Slovenska. Do soutěže byly přihlášeny čtyři stovky vtipů.

Porota složená ze zástupců České unie karikaturistů, Hnutí Brontosaurus, Klimatické koalice a Časopisu Mladý Svět ocenila cenami a čestnými uznáními 31 z nich. Předsedkyní poroty b! yla brněnská výtvarnice paní Marie Plotěná. Do Síně slávy Ekofóru byl přijat Jiří Winter Neprakta za jeho mnohaletou účast v soutěži a celoživotní zápal o ochranu přírody.

V současnosti probíhá ještě elektronické hlasování o Cenu veřejnosti, kterou Hnutí Brontosaurus vyhlásí v září na Festival dobrovolnictví DORT. Lidé mohou hlasovat zde: https://ekofor.brontosaurus.cz/galerie/.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů