Sobota, 26. listopadu 2022

Hotel Šumava Inn na Kvildě má evropskou ekoznačku

Hotel Šumava Inn na Kvildě má evropskou ekoznačku

Hotel Šumava Inn na šumavské Kvildě se stal dalším českým ubytovacím zařízením, které se může pyšnit evropskou ekoznačkou "Květina". Od 4. srpna tak může tento horský hotel oprávněně nazývat své služby "ekologicky šetrnými", neboť splnil náročná kritéria, která jsou se získáním "Květiny" spojena.

Pro turisty z celé Evropy, kteří chtějí ubytování kvalitní a zároveň šetrné k životnímu prostředí, je "Květina" důvěryhodným dokladem. Hosté jsou přímo v místě informování také o tom, jak oni sami mohou přispět ke snahám hotelu snížit negativní dopady na životní prostředí a současně mají jistotu, že hotel je pod pravidelným dozorem certifikační instituce, kterou je CENIA, česká informační agentura životního prostředí.

Hotel má kapacitu deseti pokojů s 31 lůžky. "V rámci naší snahy o ochranu životního prostředí využíváme především produkty od místních šumavských dodavatelů", řekl jeho ředitel Petr Klinecký.

Oceněný hotel je již jedenáctým českým ubytovacím zařízením, které se může tímto certifikátem chlubit a třináctým poskytovatelem "ekologicky šetrné služby" v České republice.

A co přesně logo "Květina" u ubytovacího zařízení představuje? Odpovídá Pavel Hrubý z CENIA, české informační agentury životního prostředí: "Dokládá odpovědný přístup nejen k ochraně životního prostředí, ale i k zaměstnancům a především k hostům. Opatření, která musí hotel přijmout, se týkají celého provozu a přispívají k úsporám vody, energie i materiálu."

S dalšími držiteli Květiny, stejně jako s podrobnými kritérii pro její získání, se můžete seznámit na webových stránkách www.ekoznacka.cz. Na stejném místě najdete i seznam "ekologicky šetrných výrobků", označených národní ekoznačkou "Ekologicky šetrný výrobek".

Kontakt: Pavel Hrubý, CENIA, česká informační agentura životního prostředí, tel. 267 225 347, pavel.hruby@cenia.cz

Jakub Kašpar
Ředitel odboru vnějších vztahů a tiskový mluvčí
Ministerstvo životního prostředí

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů