Sobota, 26. listopadu 2022

Ekologie podle Sony Ericssonu: klasik Elm a vysouvací Hazel

Oba představené přístroje spadají mezi ekologické telefony GreenHeart, po Naite a C901 GreenHeart jsme se tak po delší době dočkali nových přírustků.

27. prosinece 2009
Ekologie podle Sony Ericssonu: klasik Elm a vysouvací Hazel

Sony Ericsson Elm je telefonem klasické konstrukce s rozměry 110x45x14 mm a hmotností 90 gramů, displej s QVGA rozlišením a úhlopříčkou 2,2" zobrazí 262 tisíc barev. U Sony Ericssonu Hazel počítejte s výsuvnou konstrukcí a rozměry (102x49,5x16 mm) a zátěží 120 gramů. Displej vysouváku má úhlopříčku 2,6" a zobrazí až 16 milionů barev, nevím proč nebyla tato paleta použita i v případě modelu Elm.

7~42.jpg 8~38.jpg 9~37.jpg 11~28.jpg 10~32.jpg 12~30.jpg

Hlavním charakteristickým prvkem obou telefonů se bezesporu stane prohnutý zadní kryt, troufám si odhadnout, že se díky němu bude telefon na stole kolébat, to si ale ověříme až za pár měsíců v praxi. Říkám za pár? Elm by se měl na trhu objevit v prvním čtvrtletí příštího roku, Hazel ještě o čtvrt roku později. Ale pojďme zpět k funkční výbavě obou přístrojů. Na zadní straně nalezneme čočku 5Mpix fotoaparátu s autofocusem, díky dobře lícujícím krytům z recyklovaných plastů můžeme mluvit i o odolnosti proti postříkání vodou. Výbava telefonů platformy A200 ničím extra nepřekvapí, přesto zde najdeme třeba aGPS, podporu HSDPA, Wi-Fi, Bluetooth s A2DP, Java hry, hudební přehrávač nebo TrackID. Pro brouzdání na webu je připraven nestárnoucí prohlížeč NetFront, díky akcelerometru budete moci nejen v jeho zobrazení otáčet obraz o 90 stupňů. Zajímavou novinkou je podle mého názoru aplikace Widget Manager, která dovolí přecházet mezi widgety Facebooku, Twitteru a MySpace v pohotovostním režimu. Na papíře to vypadá dobře, uvidíme jak to nakonec bude vypadat v praxi. Co se týká úložného prostoru, oba přístroje si poradí až s 16GB paměťovými kartami microSDHC. Novinky spadají mezi ekologická zařízení, takže v základním balení nechybí úsporná nabíječka EP310 nebo ekologické handsfree HPM-60J. Manuál bude pouze v elektronické podobě, součástí výbavy bude i aplikace EcoMate nebo zelená kalkulačka.

4~52.jpg 1~61.jpg 3~57.jpg 5~52.jpg 6~46.jpg 2~59.jpg

Nově představené telefony vypadají zajímavě. Po C702 zde máme další náznak v podobě odolných telefonů (byť jen proti postříkání vodou), se kterými se nemusíte bát vyrazit do přírody (aGPS). Pokud k tomu připočteme klady platformy A200, podporu microSD karet nebo Wi-Fi, získáváme opravdu komplexní zařízení. Těším se také, jak bude vypadat pohotovostní displej přes Widget Manager, vše ale opět záleží na ceně. Zprávy z internetu hovoří o předpokládané ceně za Elm 6100 Kč a za Hazel 7200 Kč. První zmiňovaný telefon se bude prodávat v barevných variantách Metal Black a Pearly Rose, druhý zase v provedeních Superior Black a Passionate Red. Je jen škoda, že se Hazel objeví až ve druhém čtvrtletí, oba telefony se liší jen minimálně, takže nevidím důvod tak pozdního vstupu na trh.

Pozn.: Na produktových stránkách modelů Elm a Hazel je u displeje uváděna podpora dotykového ovládání. S největší pravděpodobností to vypadá na chybu, která zatím nebyla opravena.

Zdroj: www.mobilmania.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů