Chaloupky zvou na svátek naší planety po celé Vysočině

Chaloupky zvou na svátek naší planety po celé Vysočině

Chaloupecká pracoviště opět připravila pro své příznivce a letos především pro děti hned několik akcí oslavujících planetu Zemi. O víkendu 20. - 21. dubna bude v Kněžicích na Jihlavsku, v Balinách u Velkého Meziříčí, na statku Kráty u Horní Krupé na Havlíčkobrodsku nebo ve Žďárských vrších připraven pestrý program. Letos s podporou Kraje Vysočina.

Pojďte farmařit
Na sobotu 20. 4. chystá Den Země pracoviště Horní Krupá. Letošní akce proběhne na statku Kráty na samotě mezi Olešnou a Horní Krupou. Od 13 hodin bude připraven nejen zábavný, ale i trochu naučný program s prohlídkou místního zvěřince a návštěvou malého zemědělského muzea. A ti, kteří si přivstanou, mohou přispět prací pro přírodu. Od 9. hod proběhne každoroční brigáda, sraz na návsi. Brigádníci dostanou oběd a účast na odpoledním programu pro ně bude zdarma.

Neváhejte a choďte!
Společně s Bratrstvem Žďárských vrchů a Horáckým muzeem v Novém Městě na Moravě bude opět připravena akce na podporu pěší turistiky. Start a cíl je v budově Horáckého muzea na Vratislavově náměstí č. 114 v Novém Městě na Moravě
"Nejkratší trasy 6 a 11km jsou vedeny po okolí Nového Města na Moravě, jsou určeny především rodičům s dětmi a je na nich připraveno překvapení i možnost seznámit se s celosvětovou hrou "geocaching - lov pokladů" pod vedením lektora", láká na akci ty nejmenší organizátorka pochodu Marie Rajnošková.
Trasy 25, 50 a 100km směřují do srdce Žďárských vrchů do obce Krátká. V době pochodu slouží jako základna pro účastníky s možností občerstvení, odpočinku a odložení věcí statek Krátká 2. Odsud nejzdatnější pochodníci vyráží na okruhy vrcholovými partiemi CHKO Žďárské vrchy o délce 25 km.

Staňte se dřevorubci nebo archeology
Na Chaloupkách u Kněžic v neděli 21. 4. od 10 hodin budete mít možnost stát se na chvíli dřevorubcem a kácet stromy, zahradníkem a sázet či sít, archeologem a hledat v zemi starobylé artefakty, nebo třeba krajinným architektem, malířem, hrnčířem či zlatokopem. Na každém stanovišti získáte kuličku a součástí akce pak bude i turnaj v kuličkách. Můžete si zaběhnout přespolní běh, poslechnout dětskou kapelu anebo se jít podívat na stříhání ovcí.


Do Balin za skřítky
Tradiční akci v Balinském údolí (na naučné stezce) pořádáme v neděli 21. dubna od 13 hod. ve spolupráci s městem Velké Meziříčí a obcí Baliny. "Patrony celé akce budou skřítci Balinského údolí, které bude možno při troše štěstí u jednotlivých stanovišť spatřit. Na konci trasy děti čeká velká tvůrčí dílna a všechny pak příjemná hudba a občerstvení." Zve do Balinského údolí Zdena Poláková. Na závěr je pro účastníky zajištěna autobusová doprava zpět do Velkého Meziříčí.

Více informací: Martin Kříž, 775 740 221, martin.kriz@chaloupky.cz

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů