Pozvánka na Evropské minerální dny

Pozvánka na Evropské minerální dny

Velkolom Čertovy schody, Vápenka Čertovy schody a Muzeum Českého krasu v Berouně připravují v rámci akce Evropské minerální dny (24. - 26. 5. 2013) na sobotu 25. května 2013 již tradiční exkurzi do aktivních vápencových lomů Velkolomu Čertovy schody s prohlídkou rekultivace po ukončení těžby. Účastníci se mohou těšit i na ukázku těžební a dopravní techniky Caterpillar a terénních vozů Toyota používaných v lomech a presentovaných přímo na dně lomu s malým občerstvením. Součástí programu je i komentovaná prohlídka Výstavy Zkamenělin, Geologicko - paleontologické expozice a Geoparku Barrandien vedená paleontology a geology muzea Mgr. Štěpánem Rakem a RNDr. Petrou Přidalovou.

Exkurze proběhne ve třech skupinách, sraz přihlášených účastníků jednotlivých skupin je v 8,15; v 9,00 a v 10,45 hod. před Muzeem Českého krasu (Husovo nám. 87, Beroun). Podrobnější program na www.muzeum-beroun.cz

UPOZORNĚNÍ: Exkurze se může zúčastnit pouze 40 lidí v jedné skupině. V případě zájmu volejte na telefonní číslo 739 832 876 nebo 311 624 101: kontaktní osoba Patrik Pařízek. Potvrzení účasti do 17. května 2013.

Účast je zdarma.

Přílohy ke stažení

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů