Společně pro klima: inspirace, akce, péče

4.3.2023

Přednáška, diskuse

Přijďte se inspirovat, jak se aktivně zapojit do ochrany klimatu, a přitom pečovat o pohodu sebe i druhých!

Klima máme sice jen jedno, ale klimatických aktivit se dá vymyslet spousta. Někdo se snaží vzdělávat svoje spolužáky a spolužačky, někdo o klimatu točí amatérské dokumenty. Zjistěte s námi, co dalšího lze dělat.

Zajímá vás, co všechno obnáší uspořádat svépomocí kemp za klimatickou spravedlnost nebo byste rády*i zorganizovaly*i workshop o ekologické udržitelnosti a hledáte parťačky nebo parťáky? Přijďtě se poradit.

Vyplňte přihlašovací formulář a přijďte si s námi užít prima sobotu - https://forms.gle/rSSCyvmkrYzC7

A na co přesně se můžete těšit?

  • Den nabitý inspirativním povídáním o velkých i malých klimatických projektech, síťováním se zkušenějšími i méně zkušenými aktivistkami*y, odbornicemi*íky na klimatickou změnu a všemi, kdo chtějí být aktivní, ale třeba ještě nevědí, jak na to.
  • Dopoledne si budete moct poslechnout krátké prezentace lidí nejrůznějšího věku a zaměření a nechat se namotivovat na druhou část dne, kdy bude prostor pro hlubší diskuzi a společné rozvíjení konkrétních nápadů.
  • K tomu využijeme tzv. openspace, metodu neformálního sdílení poznatků v menších skupinkách a společného zamyšlení nad otázkou, která naši akci zastřešuje: Jak být společně aktivní pro klima, a přitom radikálně odpočívat? V tomto prostoru je opravdu místo pro každého a každou, tak se nebojte sdílet v něm i svoje myšlenky.
  • Přineste svoje zkušenosti i nápady, které zatím čekají na tu správnou chvíli, a hlavně si přineste chuť se do něčeho skvělého zapojit.

Pokud by pro vás byly překážkou pro účast na akci peníze za jízdenky nebo jste měly*i jakékoliv otázky, ozvěte se nám na e-mail - klarad@nesehnuti.cz.

Místo konání akce:
Brno - Komunitní a společenské centrum Skála
Adresa konání akce:
Oblá 505, 634 00 Brno-Nový Lískovec
Kontakt:
Klára Dubinová
Telefon:
březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů