Včelařskou populaci postihla v závěru minulého roku pohroma. Mnohá včelstva se nestačila ubránit obrovské invazi roztočů varroa destructor a zahynula. Odhaduje se, že na Ostravsku uhynulo minimálně 70 procent včelstev. Předseda základní organizace Svazu včelařů ve Slezské Ostravě Jan Rajsigl upozorňuje, že medu od moravskoslezských včelařů bude proto nedostatek.
Výrazný úbytek včelstev se projevil i na cenách medu. Jak to bude se včelaři a medem dál?
20. února 2015 16:37
Příroda
Zdroj: rozhlas.cz