Po téměř sedmi týdnech se do Česka vrátila patnáctičlenná expedice vědců z brněnské Masarykovy univerzity. Na ostrově Jamese Rosse zkoumali mimo jiné to, jaký vliv mají uhynulí tuleni na tamní ekosystém. Vědci hodnotí svoji desátou výpravu na polární stanici v Antarktidě jako velice úspěšnou. Získali biologické i minerální vzorky a stanici se jim podařilo dovybavit fotovoltaickými panely.
OBRAZEM: Do Česka se vrátili vědci z Antarktidy. Zkoumali tuleně
11. března 2015 10:27
Příroda
Celý článek: http://www.rozhlas.cz/_zprava/obrazem-do-ceska-se-vratili-vedci-z-antarktidy-zkoumali-tulene--1464919
Zdroj: rozhlas.cz