Los evropský je vzácností. V sousedním Polsku se jich kdysi proháněla mnohatisícová stáda u hranic s pobaltskými republikami. Pak byli losi prakticky vyhubení. Teď to vypadá, že by se mohli vrátit a hned to vyvolalo obavy místních zemědělců.
V Polsku se daří losům. Ne všichni jsou z toho nadšení
28. března 2015 11:07
Příroda
Celý článek: http://www.rozhlas.cz/_zprava/v-polsku-se-dari-losum-ne-vsichni-jsou-z-toho-nadseni--1471793
Zdroj: rozhlas.cz