S blížícím se létem zaplňují ulice českých a moravských měst holubi, kteří po lidech loudí zbytky jídla. Trus těchto ptáků hyzdí město a navíc poškozuje omítky. Třeba v Brně je podle ornitologů asi dvacet tisíc holubů. Myslivci jich každoročně odstřelí stovky. I tak ale těchto ptáků neubývá.
Brněnští myslivci každý rok odstřelí stovky holubů, ptáků ale neubývá
19. května 2015 10:37
Příroda
Celý článek: http://www.rozhlas.cz/_zprava/brnensti-myslivci-kazdy-rok-odstreli-stovky-holubu-ptaku-ale-neubyva--1491506
Zdroj: rozhlas.cz