Mnohým ptákům se daří ve městě lépe než ve volné přírodě. Například čtvrtý obvod Ostravy-Poruby je pro ně rájem. Zdomácněly tam druhy, které kdysi žily v lesích. Je to třeba sojka a mnoho dalších. Příznivé podmínky tam mají díky bohaté zeleni, která dorostla mezi panelovými domy.
Ostravské sídliště si oblíbily lesní druhy ptáků
1. ledna 2017 10:57
Příroda
Celý článek: http://www.rozhlas.cz/_zprava/ostravske-sidliste-si-oblibily-lesni-druhy-ptaku--1684166
Zdroj: rozhlas.cz