Na Šumavě byly před půlstoletím louky a pastviny, kde se dařilo i ohroženým tetřívkům a chřástalům. Po odsunu německého obyvatelstva po druhé světové válce území zarostla a zmizely z nich vzácné druhy rostlin i živočichů. To by se teď mělo změnit, pomoci má obnova bezlesí.
Na Šumavě obnovují bezlesí. Má to pomoci ohroženým zvířatům i rostlinám
11. května 2017 10:47
Příroda
Celý článek: http://www.rozhlas.cz/_zprava/na-sumave-obnovuji-bezlesi-ma-to-pomoci-ohrozenym-zviratum-i-rostlinam--1724923
Zdroj: rozhlas.cz