Boj s pytláky v afrických rezervacích je nekonečný a teď jim pomáhají i Češi. Pražská zoo zaplatila strážcům v Kamerunu lepší vybavení a v těchto dnech pomáhá i s osvětou mezi vesničany. V ohrožení jsou totiž i vzácné gorily nížinné a další opice, které lidé zabíjejí a jedí. Lov na pytláky proto pořádají strážci pravidelně a byl u toho i Český rozhas.
Strážci Národního parku v Kamerunu bojují proti pytlákům i díky Čechům
17. ledna 2013 9:37
Příroda
Celý článek: http://www.rozhlas.cz/_zprava/strazci-narodniho-parku-v-kamerunu-bojuji-proti-pytlakum-i-diky-cechum--1162972
Zdroj: rozhlas.cz