Lékaři včera odpoledne hlásili už druhý případ uštknutí zmijí. Týkalo se to tříletého chlapce, kterého převezli do motolské nemocnice, kde okamžitě dostal sérum proti jedu. Zdravotníci proto kvůli četnosti případů doporučují, že by lidé měli být na situaci připraveni a vědět, co je třeba v takovém případě dělat.
Zmijí jed není pro člověka nebezpečný. Navštívit lékaře je ale vhodné
19. červenece 2013 8:37
Příroda
Celý článek: http://www.rozhlas.cz/_zprava/zmiji-jed-neni-pro-cloveka-nebezpecny-navstivit-lekare-je-ale-vhodne--1236682
Zdroj: rozhlas.cz