Sobota, 2. prosince 2023

Do práce na kole 2023

Celý květen na kole, koloběžce, pěšky nebo poklusem - tedy udržitelně a aktivně. Přihlaste se s kolegy/němi, celou firmou nebo na vlastní pěst do výzvy Do práce na kole, kterou už 12 let pořádá spolek AutoMat, a podpořte vlastní kondici i rozvoj infrastruktury pro cyklo i pěší.

Do práce na kole 2023


Výzva v délce jednoho měsíc (1. - 31. května) je určena pro soutěžní týmy (rodin, kolegů či přátel), zúčastnit se jí ale mohou i jednotlivci, kteří se hodlají celý měsíc přepravovat převážně aktivně, bezmotorově a udržitelně. Ať už pěšky, na kole nebo poklusem.

Cílem a účelem výzvy je proměna dopravních návyků, kdy účastníci zjistí, že pohyb na vlastní pohon (nejen) z práce a do práce je nejen možný, ale i příjemný. A valná většina z nich u něj zůstává i po skončení výzvy. 66 % účastníků hradí startovné do výzvy jejich zaměstnavatel, firmy mají také možnost určit si svého firemního koordinátora, který směrem k zaměstnancům výzvu komunikuje.

Namotivujte sebe i své okolí k pravidelnému pohybu, aktivní dopravě, která pomáhá zdravějším městům i planetě. Poznejte své město jinak a podpoře týmového ducha. Zapojte se do Květnové výzvy a překonejme společně loňský rekord 24 700 účastníků a účastnic. Podívejte se na ceny startovného a termíny rozesílky účastnických balíčků včetně trička.

Registrace do Květnové výzvy 2023

Pro studenty a studentky je tu Do školy na kole.

Koukněte na výsledky předchozích ročníků.

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů