Neděle, 3. března 2024

1. listopadová středa - Den zdravého stravování

Není žádným tajemstvím, že naše strava hraje zásadní roli v našem celkovém zdraví a naší schopnosti zotavit se ze zranění a nemoci. Každým rokem stále více zjišťujeme, že to, co jíme, může mít dramatický vliv na kvalitu našeho života. Eat Healthy Day byl založen, aby lidem připomněl důležitost správného stravování a aby si byli vědomi toho, co jedí.

1. listopadová středa - Den zdravého stravování

S pokrokem ve vědě o zdraví jsme se naučili, jak zahrnutí určitých prvků do naší stravy může zlepšit naše zdraví nebo může být škodlivé pro dlouhý a zdravý život. Sůl byla ústřední složkou mnoha receptů a stylů jídla, a to zase vedlo k problémům se zdravím srdce, protože dieta s vysokým obsahem sodíku může vést k vysokému krevnímu tlaku u pacientů s krevním tlakem citlivým na sodík.

Jídlo, které jíme, obsahuje stavební kameny, které vstupují do našeho těla, a stejně jako každá stavba, pokud použijeme materiály nízké kvality, nemůžeme očekávat, že budova vydrží věky. Existuje obecná mylná představa, že zdravé jídlo musí chutnat špatně, ale pravdou je, že zdravé jídlo může být jedním z nejchutnějších, co vložíte do úst! Čerstvé ovoce, pikantní nízkotučné kuře, křupavé, chutné saláty a nesčetné množství ořechů, semínek, lesních plodů, to vše na vás čeká, abyste si našli čas, abyste je poznali.

Když se blíží den Eat Healthy Day, proč si neudělat čas na prozkoumání svého jídelníčku a nezamyslet se nad tím, jak jíte?

Jak oslavit Den zdravého stravování
Oslava Eat Healthy Day může být zábavným a chutným zážitkem, pokud se do toho pustíte. Celkově si musíte dát nějaký čas na přemýšlení o tom, co jíte, a trochu času zvážit kontrolu porcí. Příliš často není problémem nutně to, co jíme, ale jednoduše to, kolik toho zkonzumujeme. Cokoli, co není v rovnováze, se může stát problémem, takže dnes zvažte, jak se můžete lépe rozhodnout pro své zdraví.
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
ELKOPLAST CZ, s.r.o. - česká rodinná výrobní společnost která působí především v oblasti odpadového hospodářství a hospodaření s vodou
NEVAJGLUJ a.s. - kolektivní systém pro plnění povinností pro tabákové výrobky s filtry a filtry uváděné na trh pro použití v kombinaci s tabákovými výrobky
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů