Neděle, 3. prosince 2023

Nový kladenský biopark představuje různé ekosystémy, jeho tématem je Cesta vody

Nový kladenský biopark představuje různé ekosystémy, jeho tématem je Cesta vody

Nový kladenský biopark představuje různé ekosystémy, jeho tématem je Cesta vody. Poslouží k relaxaci i vzdělávání. Ode dneška je přístupný veřejnosti. Vybudovat jej nechaly Středočeské vodárny v areálu bývalých kasáren. Jeho součástí jsou dětská hřiště, jezírko, mokřad, vyhlídková věž a též informace o koloběhu vody v přírodě, informovaly dnes Středočeské vodárny na svém webu. Středočeské vodárny patří do skupiny Veolia.

Park má přibližovat význam vody v přírodě a důležitost rozmanitosti všech rostlinných a živočišných druhů včetně jejich vztahů. "Cílem je zábavnou formou ukázat rozmanitost tuzemské přírody v regionech, kde Veolia působí, a spojit naučnou a odpočinkovou část v jednom prostoru," uvedl technický ředitel Středočeských vodáren Bohdan Soukup.

Plochu parku tvoří bloky luk a trávníků, nechybí mokřady, záhony či jezírko s rákosím, které doplní různí živočichové. Jedno z dětských hřišť má i prvky na čerpání vody.

Více zajímavostí mohou lidé získat prostřednictvím mobilní aplikace nazvané Biopark Kladno by Veolia. Jsou v ní například i mapa, čtečka QR kódů rozmístěných v parku nebo příběhy související s biodiverzitou v různých částech světa. Aplikace se bude průběžně doplňovat o další exponáty a příběhy.

Zdroj:ČTK
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů