Neděle, 3. prosince 2023

Halloween v Zoo Brno láká na pestrý program a opravenou expozici pro manuly

Halloween v Zoo Brno láká na pestrý program a opravenou expozici pro manuly

Konec října už má řada lidí spojený s návštěvou zoo v Bystrci a vydlabáváním dýní, soutěžemi a atrakcemi. I letos mohou všichni v sobotu 28. října přijít na Mniší horu a užít si Halloween v Zoo Brno. K dispozici bude 500 dýní zdarma.

,,Kromě oblíbených komentovaných krmení, dlabání dýní nebo světelné show jsme se letos zaměřili také na to, aby si návštěvníci uvědomili, jak křehká příroda může být a že přežití živočišných druhů není samozřejmost. Po celé zoo bude stezka vyhynulých zvířat, kde se zájemci mohou podívat, která zajímavá zvířata už nikdy neuvidíme ve volné přírodě a proč tomu tak je. Osudy například korouna bezzubého, vakovlka tasmánského, alky velké nebo klokana měsíčitopísčitého určitě stojí za pozornost. Zoologické zahrady jsou celosvětově nepostradatelnými institucemi v ochraně biodiverzity a jednou ze zásadních rolí zoo je také vzdělávat, nabízet a upozorňovat na smutné příběhy, abychom předešli jejich opakování," řekla ředitelka Zoo Brno Radana Dungelová.

Radostnou událostí bude otevření zrekonstruované expozice pro manuly. ,,Naše dva páry těchto pozoruhodných kočkovitých šelem budou mít téměř dvojnásobný prostor. Díky opravdu rozsáhlé opravě se také výrazně zvýší kvalita života manulů. Nám to zase umožní lepší oddělování a manipulaci při případném narození mláďat," uvedla Dungelová. Práce stály 620 tisíc korun a více než polovinou nám na ně přispěli naši příznivci a návštěvníci. ,,Vážíme si jejich zapojení. Není úplně samozřejmé v dnešní době pomáhat tak zásadním způsobem. Moc jim děkujeme, opravdu si toho nesmírně ceníme," doplnila Dungelová.

Zásadní roli v podpoře tohoto projektu sehrál Jaroslav Vajgl alias Těhotnej kuchař, který se na jaře na jeden den zapojil do chodu zoo a například chystal krmení pro naše zvířata. Jeho videa výrazně pomohla vybrat tolik finančních prostředků. Děkujeme!

Halloweenskou klasikou je v brněnské zoo dlabání dýní v Beringii. Tentokrát jich bude k dispozici 500 zdarma. Jen poprosíme účastníky, aby si přinesli vlastní nářadí, vše ostatní už zařídíme. Chybět nebude ani soutěž o nejhezčí dýni, koncert, věštkyně, tvořivé dílnička pro děti a už zmíněná komentovaná krmení.

Zoo bude otevřená až do 19 hodin, poslední vstup bude možný v 17 hodin. Kdo by si chtěl zpříjemnit cestu k velbloudům, může využít vláček, který bude v provozu.

PROGRAM

Beringie
11:00 - 16:00 - dlabání dýní
malování na obličej

Kamčatská chalupa
13:00 - 17:00 - tvořivé dílničky (malování, tvoření, sádrové odlitky na vymalování atd.), překážková dráha zaměřená na všestranný rozvoj pohybu s rozvíjením jemné i hrubé motoriky

Jurta u koní Převalského
9:00 - 17:00 - věštkyně

Areál zoo
stezka vymřelých zvířat

Tropické království
9:00 - 17:00 - závody na koštěti
9:00 - 17:00 - stanoviště s mystery boxem

Expozice manula
14:00 - slavnostní otevření

Africká vesnice
16:00 - přednáška o netopýrech (doc. Zukal)

Pódium
17:00 - přivítání
17:00 - 17:45 - koncert Petra Simandela
17:45 - 18:00 - vyhodnocení nejlepší dýně a nejlepší masky
18:00 - 18:15 - ohňová a světelná show v podání Dua Kontrast

Komentovaná krmení
10:00 - tygr sumaterský
11:00 - levhart cejlonský
12:00 - pekari bělobradý
13:00 - medvěd kamčatský
15:00 - lemur kata
16:00 - bizon
16:30 - velbloud

Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Meva - výrobky prověřené generacemi
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů