Termín příjmu žádostí v Programu podpory ozdravných pobytů dětí z oblastí se zhoršenou kvalitou ovzduší se prodlužuje do konce roku 2013

4. listopadu 2013
Termín příjmu žádostí v Programu podpory ozdravných pobytů dětí z oblastí se zhoršenou kvalitou ovzduší se prodlužuje do konce roku 2013

Ministr životního prostředí rozhodl o prodloužení příjmu žádostí v rámci 3. výzvy Programu podpory ozdravných pobytů dětí z oblastí se zhoršenou kvalitou ovzduší.

Výzva pro předkládání žádostí byla vyhlášena v termínu od 1. do 31. října 2013. Na výzvu je alokováno 40 milionů korun, ze kterých se zatím vyčerpalo 6 milionů. Oprávnění žadatelé (školy, školská zařízení a jejich zřizovatelé) budou mít nově možnost předkládat žádosti o podporu na realizaci ozdravných pobytů až do konce tohoto roku, tedy do 31. prosince 2013.

Maximální výše podpory je 350 Kč na den a žáka s tím, že délka podporovaného ozdravného pobytu je 10 až 15 dní.

Program je zaměřen na podporu realizace ozdravných pobytů pro žáky navštěvující 1. stupeň ZŠ pocházející z oblastí se zhoršenou kvalitou ovzduší. Nedílnou součástí pobytu je environmentální výchova.

Formuláře žádostí jsou k dispozici na webu Státního fondu životního prostředí ČR: https://www.sfzp.cz/sekce/631/prilohy-xi---podpora-ozdravnych-pobytu-deti/.

Zdroj:MŽP
Sdílet článek na sociálních sítích

Partneři

Asekol - zpětný odběr vysloužilého elektrozařízení
Ekolamp - zpětný odběr světelných zdrojů
ELEKTROWIN - kolektivní systém svetelné zdroje, elektronická zařízení
EKO-KOM - systém sběru a recyklace obalových odpadů
INISOFT - software pro odpady a životní prostředí
Electrolux - domácí spotřebiče
E.ON Energy Globe oceňuje projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu a energii
Ukliďme Česko - dobrovolnické úklidy
Kam s ním? - snadné a rychlé vyhledání míst ve vašem okolí, kde se můžete legálně zbavit nechtěných věcí a odpadů