Bezmála polovina divokých prasat, která byla odlovena na Šumavě, vykazovala nadlimitní míru radioaktivity. V úterý na to upozornil vedoucí oddělení bezpečnosti potravin Státní veterinární správy Jiří Drápal. Divočáci vykazují vyšší radiaci kvůli tomu, že požírají podzemní houbu jelenku obecnou.
Polovina divočáků na Šumavě je nadlimitně radioaktivní
18. ledna 2017 6:27
Zemědělství
Celý článek: https://www.novinky.cz/domaci/426686-polovina-divocaku-na-sumave-je-nadlimitne-radioaktivni.html
Zdroj: Agris.cz