Státní veterinární správa (SVS) loni uložila pokuty za 21,3 milionu korun a zjistila kolem 3600 přestupků. S ohledem na jiné problémy podnikatelů veterináři v některých případech pokuty snížili. Předloni uložené sankce činily 32,9 milionu korun. Veterinární dozor byl loni jedním z nejnáročnějších za dobu fungování správy. Do izolace kvůli koronavirové nákaze se dostalo 240 zaměstnanců, ve srovnání s rokem 2020 to byl dvojnásobný počet. Izolace se tak týkala zhruba pětiny všech pracovníků SVS, 54 procent zaměstnanců přitom nemůže s ohledem na pracovní náplň využívat práci z domu. Na tiskové konferenci to dnes řekl ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád.
Veterináři loni uložili pokuty za 21,3 milionu korun, předloni byly sankce 33 mililonů korun
1. února 2022 15:30
Zemědělství
Celý článek: https://zemedelec.cz/veterinari-loni-ulozili-pokuty-za-213-milionu-korun-predloni-byly-sankce-33-mililonu-korun/
Zdroj: Zemědělec